Kıssadan Hisse (!)

İsrail iç istihbarat örgütü Şin Beth:

Asker canlı teslim edilmezse Hamas hükümetini işlemez hale getiririz.

4 Temmuz günü Süleymaniye’deki 11 askerimizin (bu vesileyle tüm halkımızın) kafasına çuval geçirip esir alarak Türkiye’nin 11 eylülünü gerçekleştiren işgalsever amerikan kuvvetlerine “çirkin bir olay” demekten öteye geçemeyen bir hükümet açısından bakıldığında ne de cesur ifadeler!

Bir yandan kıtalar ötesinden burnumuzun dibine asker yığıp, Irak’ta hazırladığı kurtlar sofrasına Türkiye’yi de davet ederek adeta kardeşi kardeşe kırdırtmaya çalışan Amerika utanmadan 11 askerimize baskın düzenliyor; bir yandan da bugün İsrail 60 senedir süren Filistin işgalinde katlettiği, canının istediği gibi tutukladığı, ailelerinin kendilerinden yıllardır haber alamadığı binlerce Filistinliyi umursamayıp “kısasa kısas” olarak ele geçirilen bir askerinin uğrunda Hamas’a tehditler yağdırıyor..

Asker krizinde en küçük birimlerine kadar “çuvallayan” hükumetin, haklı olmadığı bir konuda bile bu kadar astığım astık kestiğim kestik ifadeler beyan edebilen İsrail’den alması gereken dersler yok mudur acaba? Yoksa, “senin de nükleer füzen olsun sen de konuş” mu diyeceksiniz?

KaleM

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: