Kudüs Gününde Sesinizi Yükseltin!

İslam İnkılabı Rehberi İmam Hameney Tahran’daki cuma namazı hutbesinde yaptığı konuşmada bütün dünya müslümanlarını Dünya Kudüs Günü’nde itiraz seslerini yükseltmeye çağırdı.

“kudüs günü müslümanların dünya müstekbirliğine, siyonizm ve yandaşlarının zulümlerine karşı itiraz günüdür”

“Emsalsiz Zafer”“Batı- Amerika ve Avrupa birliği- 50 yıldan beri sahte ve gayri meşru Siyonist rejimi silahlar gücüyle ayakta tutmaya çalışıyor. Fakat tam teçhizatlı İsrail ordusu, sınırlı askeri imkanlara sahip olan sivil ve halk direniş güçü karşısında balçık’a saplanıp kaldı. Bu ağır yenilgi sonucu İsrailliler ile destekçileri ağır bir moral çöküşüne yakalandılar. Bu yüzden Siyonistlerle Amerikalılar bölgedeki başka Müslüman ülkelere karşı düşmanca tutumlar izleyerek bu itibar kaybını telefi etmeye çalışıyorlar.”

“33 günlük savaşta Hizbullah’ın zaferinden çıkarıtlacak en büyük ders, zafere giden tek yolun direniş olduğudur; korku ve tehditlerin direnişçi hakları mağlup edemeyeceğini göstermesidir”

İmam Hamanei, Filistin’de sergilenmek istenen senaryonun Irak’ta da devam ettiğine işaret ederek Irak’ta şii-sünni müslümanlar arasında niza ve çatışma çıkarmaya çalışıldığını, Irak’ta ve dünyanın her bir yanında ihtiyaç duyulan en önemli şeyin islami vahdet olduğuna dikat çekti.

Ortadoğu’da bir “şii hilali” oluşturulmaya çalışıldığının sünni müslümanları korkutmaya yönelik alçakça bir propaganda olduğuna dikkat çeken İmam Hamanei, İslam düşmanlarının İran İslam Cumhuriyeti’ni komşuları için bir tehdit olarak göstermeye çalıştığını ve bu şekilde de İslam Ümmeti arasında ayrılık ve husumet meydana getirmek istediklerini belirtti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: