‘Terör’ü, Varlığı İçin Kutsal Bilen Bir İsrail Varoldukça

1948’de kendisini dünyaya ‘devlet’ olarak ilan etmeyi sağlayan kanlı ve sistematik ‘terör’ eylemlerinin kendisi için bir hayat kaynağı olduğunu bildiğinden Siyonist İsrail rejiminin; ‘terör’den, ‘kan dökerek beslenmek’ten elçekmesi muhaldir.. Ve o terör ve kan bataklığının sona ermemesi için elinden geleni de yapıyor. HAMAS’lı Bakan ve parlamenterleri tutukluyor, Bakanlık binalarını bile bombardıman ediyor, bu arada, gözdağı vermek için, HAMAS’a daha net karşı çıkmazsa başına, daha büyük belâlar geleceğini göstermek için, Mahmûd Abbas’ın ‘El’Feth’ merkezlerine de saldırıyor. Düşman çiçek göndermez... Çiçekle gelen düşmana dahi dikkatli yaklaşmak gerekir…

Bugün Filistin’de yapılanlar 60 yıla yakın zamandır yapılanların tekrarından başka bir şey değil… Ve bütün bu cinayetlerin arkasında bütün emperyalist odaklar vardı… Ama, ‘hâfıza-ı beşer nisyân ile malûl’ olduğundan, sadece son yıllar hatırlanmakta…

Nicelerimiz de ahlâksızca bir sorumsuzlukla, bunca katliâm ve cinayetleri, ‘Nasssııııl, Osmanlı’ya ihanet eder misiniz, işte böyle çekersiniz’ diye değerlendirmekte durumu ve hâlâ, o kaba ‘arab düşmanlığı’ duygusunu canlı tutmaktan meded ummakta ve bilerek veya bilmeyerek, ‘siyonist kaatiller’in değirmenine su dökmektedirler. Ama, bunu gizlemek için veya bilmediklerinden, ‘Ahhh, bizimkiler olsa, o zaman görülürdü, İsrail’in nasıl bir kof güç olduğu.’ gibi lafları ediyorlar; o gücün, bir ‘terör devleti’ değil, bir ‘terör örgütü’ karşısında bile zorlandığını unutarak.

Siyonist İsrail rejimi yöneticilerinin nasıl bir ‘uluslararası terörist’ olduklarını, Menahem Begin’lerin, Moşe Dayan’ların, İzak Shamir’lerin, teröre doymayan birer ‘kan içici’ olarak, İsrail rejimi kurulmadan önce, 1940’lı yıllarda, dünyanın büyük şehirlerinin duvarlarına yapıştırılan ‘Wanted!’ (Aranıyor!) bildirileriyle, ‘İrgun’ ve ‘Stern’ gibi ünlü terör örgütlerinin şefleri olarak arandıklarını hatırlamalıdırlar.

Şimdi, 6 ayı aşkın bir zamandır ‘derin koma’ halinde bulunan Ariel Sharon ise, gençlik yıllarındaki terör eylemlerinden ayrı olarak, 1982’de, İsrail rejimi güçlerinin Lübnan’a girmesi ve Beyrut’u ele geçirmesinden sonra, maruunî hristiyan ‘falanjist’ çeteleri bir gecede Sabra ve Şetila kamplarında yaşayan Filistin’li Müslüman halk üzerine kasden, taammüden, planlı şekilde saldırtıp, çoluk-çocuk, kadın ihtiyar demeden, binlerce insanı öldürtmüştü de, Menahem Begin, o korkunç cinayeti, ‘Yahudi olmayanlar, yahudi olmayanlarca öldürülmüştür. Konunun bizi ilgilendiren bir tarafı yoktur.’ diye geçiştirivermemiş miydi? (Kaldı ki, yahudiliğin özünde de böyle bir cinayet emredilmiyordu.

Daha sonra da daha 4-5 sene öncelerde, Cenin kasabasını, tank ve buldozerlerle ve hattâ içindeki insanlarla birlikte yerle bir etmemiş miydi, aynı rejim ve Ariel Sharon?

Yani, bugün olanlara şaşırmamak gerek..

‘Ahh, filan kişi veya rejim olsaydı, bunlar yapılamazdı!’ gibi hamâsî laflara da gerek yok. Çözüm, müslüman halkların başındaki rejimlerin başkentlerinden geçecek!

Siyonist İsrail rejimine gelince. Öldürmeye devam edecektir. Çünkü kendi hayatını öldürmelere borçlu. Ölümden hayat dileniyor, bundan sonra da öldürecektir. Çünkü, o bütünüyle ‘işgal, zorbalık, gasb, katliâm ve kan’ üzerinde oturuyor. Ve öldürdükçe korkusunun daha bir arttığı, korkusu arttıkça daha bir öldürmek gibi bir fâsid daire, bir kısır döngü içindedir.

Bu rejimin nasıl bir cinayet kumkuması; dahası bir kanser hücresi olduğunu anlamak isteyenler, siyonist rejimin 1953-54 yıllarında başbakanlığını yapmış olan Moshee Sharett’in, türkçeye de ‘İsrail’in kutsal terörü’ ismiyle çevrilen kitabını okuyabilirler.. Bu rejim, taa baştan öyleydi ve bundan sonra da devam edecektir.. Taa, Filistin’den tamamiyle kovulana kadar.. Ve bu rejim, oradan koğulmamak için, her cinayeti işleyecek ve o yerdeki mazlûm Filistin halkının direnişi de sürecektir..

Selahaddin E. Çakırgil

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: