Unutulmaması Gereken Özlü(!) Sözler

İngiltere eski Başbakanı Margeret Tacher İskoçya’daki NATO toplantısında “Düşmanı olmayan ideoloji yaşayamaz. Bizim yaşayabilmemiz için mutlaka bir düşmanımızın olması lazımdır. Sovyetler dağıldı ve düşman olmaktan çıktı. Onun yerine yeni bir düşman koymamız gerekiyor. Bu yeni düşman İslâm olacaktır” demişti. (1990)

ABD başkanı Bush, ikiz kulelerin vurulmasından hemen sonra yaptığı açıklamada tüm Müslümanları potansiyel suçlu ilan ederek, onlarla mücadelenin dini bir vecibe olduğunu vurguladıktan sonra, aynen “Tanrı beni bir ilahi misyon ile görevlendirdi. Bu bir Haçlı Seferi olacaktır. Ya benimlesiniz, ya da karşımda” demişti.

Eski ABD başkanlık danışmanı, şimdi de ABD Dışişleri Bakanı olan Condaleezza Rıce de, bir açıklamasında, aynen “Ortadoğu’da 22 ülkenin haritası, sınırları değişecek, bunların içerisinde Türkiye de var” ifadesini kullanmıştı. Bush’un yardımcısı Dick Chney, “Irak’ı işgal etmeseydik Müslümanlar İslâm birliğini kurup, İsrail’i haritadan silerlerdi” fikrini açıkça ifade etmişti.

İtalyan eski Başbakanı ve Recep Tayip Erdoğan’ın dostu, çocuklarının nikah şahidi Berlusconi, ise; “Medeniyetimiz İslâm medeniyetini alt etti, İslâm dünyasının batı medeniyetine teslim olması gerekir” demişti. Fransa Cumhurbaşkanı Chirac da, “Hepimiz Bizansın torunlarıyız” ifadesiyle tüm insanlığın Bizansın varisi olduğunu ve Hristiyanlığın emrine gireceğini vurgulamıştı.

Danimarka Kraliçesi II. Margeret de, “Avrupa’da Müslüman sayısı artıyor. Biz çok toleranslı ve çok tembeliz. İslâm karşıtlığımızı her fırsatta göstermeliyiz. İslâm’a karşı çıkmalıyız. Hükümetimiz Müslüman azınlığa hiçbir şekilde hoşgörü göstermemelidir. (Hoşgörü ve diyalogcuların kulakları çınlasın)” diyebilmişti.

İngiltere Başbakanı Blair de, “Irak operasyonu için çok düşündüm. Ancak, Hristiyan bilincim ve inancım Irak’ı işgal konusunda etkili oldu” ifadesini dile getirmişti.

İsmail Müftüoğlu

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: