Önce Türkler “Barbar ve Vandal”; Şimdi de “Yaratılış Hurafe”

Köşk sürecini engellemeye yönelik 14 Nisan Ankara mitinginin devamı niteliğindeki Çağlayan mitingi Türkan Saylan’ın şovuna sahne oldu.

Saylan ve diğer konuşmacılar AB’den ABD’ye, özelleştirmeden, gazete patronlarına ve toplumun dini değerlerine karşı yaptığı konuşmalarla katılımın büyük olduğu mitingi gölgeledi. Özellikle ÇYD Başkanı Türkan Saylan ‘Kutlu Doğumu’ şova benzeterek kalabalığa yuhalattırdı. Saylan ayrıca ‘Yaradılış hurafesi’ diyerek dini değerlere hakaret etti. Saylan, her şeye karşı görüntü verirken, Medya Patronu Aydın Doğan dahi eleştirildi.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından Çağlayan’da düzenlenen ‘Köşk’ mitingi geniş katılama sahne oldu. Mitingde ilk konuşmayı Düzenleme Komitesi Başkanı Necla Arat yaptı. Arat, demokrasi vurgusu yaparken daha sonra söz alan Çağdaş Yaşamı Destekleme Vakfı Başkanı Türkan Saylan, konuşmasında yaradılıştan, Kutlu Doğuma, özelleştirmeden duble yollara kadar her şeye karşı çıktığını söyledi.

Yaradılış’ın ‘hurafe’ olduğunu söyleyen Saylan, Kutlu doğum törenlerini ‘şov’ olarak niteledi. Saylan, ‘Bu şovlarla cumhuriyetten intikam alınmaktadır’ dedi.

İstikrarı boş söz olarak nitelendiren Saylan, hükümeti Çankaya’yı ‘tarikat sarayına’ çevirmek istemekle suçladı.

Miting’de tuhaf istek: “istiklal mahkemesi kurulsun”

Çağlayan mitinginde vatandaşlar dağılmaya başladı. Mitingde “Tayyip Baksana, kaç kişiyiz saysana, Çankaya’da molla istemiyoruz, Biz Mustafa Kemal’in Askerleriyiz, Hükümet İstifa”, şeklinde sloganlar atıldı. Katılmcıların taşıdığı “Övünüyorum, çalışıyorum sana askerim. İstiklal Mahkemeleri kurulsun hesap sorulsun”, şeklindeki dövizler dikkat çekti. Miting alanına girmeyen ve dışarıda bekletilen araçlardan da onuncu yıl marşı çalındı. Ayrıca Atatürk’ün yaptığı konuşmalarda miting katılımcılarına dinletildi.

Zaman – Son Dakika

Reklamlar

3 responses to “Önce Türkler “Barbar ve Vandal”; Şimdi de “Yaratılış Hurafe””

  1. Serdar says :

    Asıl gericiler, inançlara hürriyetlerine tahammülü olmayan ÇYD vb dernekler altında yuvalanmış kişilerdir. Saylan gibi sahıslar ise sadece aldığı emirleri yerine getiren usaklardır.

  2. FİKRET TOKSÖZLÜ says :

    Bu kadın ve bu kadın gibileri tamamen cahiliye devrinin ebu leheb’i olarak görüyorum ben. Sonlarını bilseler acaba ne yaparlardı…

Trackbacks / Pingbacks

  1. Bayrakla Bölücülük Yapanlar « Malumat - Mayıs 2, 2007

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: